BiH i Njemačka u Zenici na Stadionu Bilino polje odigrali su duel trećeg kola grupe A3 Lige Nacija. Njemačka je slavila rezultatom 2:1.

Izabranici Sergeja Barbareza su se držali prvih pola sata utakmice.

Njemačka je povela u 30. minuti pogotkom Undava. Prethodila je svemu divna akcija gostiju i maestralan potez Wirtza.

U 35. minuti utakmice, sjajna prilika za bh. tim. Kontru je odlično istrčao Demirović izašao sam ispred Nubela i pogodio prečku.

[related]979104 [/related]

Minutu kasnije, stiže kazna za promašaj Demirovića. Undav je postigao svoj drugi gol za veliku prednost od 2:0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Svijetla tačka prvog poluvremena bio je human gest BH Fanaticosa koji su pozvali sve na stadionu Bilino polje da pozovu humanitarni broj za pomoć unesrećenim u poplavama.

"Idemo sad svi telefon u ruke, 17039", napisali su Fanaticosi na paroli i pozvali cijeli stadion da pozovu humanitarni broj za pomoć ljudima u poplavljenim područjima.

U drugom poluvremenu Njemačka nastavlja sa sjajnom igrom. Nove prilike i novi golovi u mreži Vasilja na sreću bili su poništeni.

U 70. minuti nebeski skok Edina Džeke nakon ubačaja Tahirovića iz kornera i pogodak za 2:1 i  povratak Zmajeva u život.

U 75. minuti Barbarezov pomoćnik Milenković je zaradio crveni karton zbog prigovora i mora na tribine.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je Elf slavio pobjedu rezultatom 2:1.