Petak, 23. Februara 2024.
Tuzlanski.ba logo

Živinice: Održan 3. Međunarodni turnir u stonom tenisu ˝JOOLA CUP 2022˝

Preuzmite sliku

Od 03. do 04. septembra u organizaciji STK “Kreka” Tuzla u Živinicama u sportskoj dvorani “Živinice” održan je 3. MEĐUNARODNI TURNIR U STONOM TENISU “JOOLA CUP 2022”

Pravo učešće je uzelo oko 300 igrača iz Hrvatske, Srbije i BiH. Turnir se igrao u svim starosnim kategorijama, od najmlađih kadeta i kadetkinja do seniora i seniorki.

Svečana ceremonija otvaranja turnira je održana u subotu u 10:00h, a učesicima su se obratili, predsjednik Skupštine Tuzlanskog kantona Žarko Vujović i ministrica za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona Ivana Mijatović.

Za STK “Kreka” Tuzla je nastupilo 18 takmičara u svim kategorijama.

U subotu 03.09. su se igrale kategorije mlađe kadetkinje, mlađi kadeti, juniorke i seniori.

Za mlađe kadetkinje su nastupile:

Ređepagić Tajra koja je osvojila bronzanu medalju.

Lovrić Lana koja je osvojila bronzanu medalju.

Đulović Nađa koja je bila pobjednica i osvojila pehar i zlatnu medalju.

Za mlađe kadete je nastupio Fazlić Ervin koji je imao veoma tešku grupu i uz odličnu igru, nažalost nije uspio proći grupu.

Za Juniorke je nastupila Lovrić Ema koja je sjajno odigrala turnir i osvojila pehar i zlatnu medalju.

Za juniore su nastupili:

Isabegović Amar koji je osvojio bronzanu medalju.

Fazlić Kerim koji je zaustavljen u 1/4 finalu.

Hanić Azur koji je zaustavljen u 1/8 finalu.

Jaganjac Amar koji je završio takmičenje u grupnoj fazi.

Prvog dana takmičenja Stk “Kreka” Tuzla sa osvojenih 5 medalja bila je jedan od najuspješnijih klubova.

U nedelju 04.09. su se igrale kategorije najmlađe kadetkinje, najmlađi kadeti, kadetkinje, kadeti, seniorke i seniori.

Za najmlađe kadetkinje je nastupila Kasumović Ena, a za najmlađe kadete su nastupili:

Gabrić Ilan

Fazlić Ensar

Vasiljević Nikola

Đulović Afan

Nuković Elmas

Našim najmlađim takmičarima je ovo bio prvi turnir, gdje su se svi sjajno družili i igrali, a za njih rezultat je bio u drugom planu.

Za kadetkinje su nastupili:

Đulović Nađa koja je osvojila bronzanu medalju.

Lovrić Lana koja je zaustavljena u grupnoj fazi.

Redžepagić Tajra koja je zaustavljena u grupnoj fazi.

Za kadete su nastupili:

Jaganjac Amar koji je osvojio bonzanu medalju.

Muratović Adi koji je zaustavljen u 1/8 finalu.

Za seniorke je nastupila Lovrić Ema koja je osvojila srebrnu medalju, što je čini najuspješnijom takmičarkom turnira, a falilo je malo sportske sreće za novi prehar.

Za seniore su nastupili:

Gutić Edin koji je zaustavljen u 1/8 finala.

Isabegović Amar koji je zaustavljen u 1/16 finala.

Fazlić Kerim Koji je zaustavljen u 1/16 finala.

Hanić Azur koji je zaustavljen u grupnoj fazi.

Naš klub je završio turnir s osvojenih čak 7 medalja što nas čini jednim od najuspješnijih klubova na cijelom turniru.

Ovom prilikom želimo da čestitamo našim takmičarima, trenerima Goranu Rajčiću, Gutić Emiru, Marinić Bruni, Predsjedniku kluba Isabegović Armanu i UO kluba, roditeljima i svim osvajačima medalja.

DOBITNICI ODLIČJA NA 3. JOOLA KUPU SU:

Najmlađe kadetkinje:

1 mjesto: Hadžović Mia-Stk “Bosna” Sarajevo, BiH

2 mjesto: Zlotrg Zara-Stk “Mladost” Zenica, BiH

3 mjesto: Mehić Iman-Stk “Vitez” Vitez, BiH

3 mjesto: Vujinović Irina-Stk”Borac” Banja Luka, BiH

Najmlađi kadeti:

1 mjesto: Bajrović Beriz-Stk “Aladža” Sarajevo, BiH

2 mjesto: Sučić Luka-Stk “CM” Vitez, BiH

3 mjesto: Čabaravdić Benjamin-Stk “Mladost” Zenica, BiH

3 mjesto: Zukan Enes-Stk”Vitez”Vitez, BiH

Mlađe kadetkinje:

1 mjesto: Đulović Nađa-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

2 mjesto: Dragišić Sandra-Stk “Borac” Banja Luka, BiH

3 mjesto: Redžepagić Tajra-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

3 mjesto: Lovrić Lana-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

Mlađi kadeti:

1 mjesto: Bašić Nidal-Stk”Spin 2012” Sarajevo, BiH

2 mjesto: Kecman Vukašin-Ostk “Spin” Banja Luka, BiH

3 mjesto: Zlotrg Dino-Stk”mladosta”Zenica, BiH

3 mjesto: Ćelić Đorđe-Ostk “Spin” Banja Luka, BiH

Kadetkinje:

1. mjesto: Sladoje Ana-Stk “Spin 2012” Sarajevo, BiH

2. mjesto: Cerić Emina-Stk “Sarajevo” Sarajevo, BiH

3. mjesto: Đulović Nađa-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

3. mjesto: Handžić Saira -Stk “Spin 2012” Sarajevo, BiH

Kadeti:

1. mjesto: Vesović Nikša-Ostk “Spin” Banja Luka, BiH

2. mjesto: Kožul Andrej-Stk “Aladža” Sarajevo, BiH

3. mjesto: Fakić Faruk-Stk “Bosna” Sarajevo, BiH

3. mjesto: Jaganjac Amar-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

Juniorke:

1. mjesto: Lovrić Ema-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

2. mjesto: Subašić Enra-Stk “Spin 2012” Sarajevo, BiH

3. mjesto: Mrđen Jelena-Ostk “Spin” Banja Luka, BiH

3. mjesto: Biogradlić Džana-Stk “Spin 2012” Sarajevo, BiH

Juniori:

1. mjesto: Pejić Dario-Ostk “Spin” Banja Luka, BiH

2. mjesto: Mujčić Anes-Stk “Banja Luka” Banja Luka, BiH

3. mjesto: Zijadić Benjamin-Stk “Aladža” Sarajevo, BiH

3. mjesto: Isabegović Amar-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

Seniorke:

1. mjesto: Biogradlić Džana-Stk “Spin 2012” Sarajevo, BiH

2. mjesto: Lovrić Ema-Stk “Kreka” Tuzla, BiH

3. mjesto: Gnjatić Marija-Stk”Prijedor” Prijedor, BiH

3. mjesto: Zlotrg Ajna-Stk”Vitez” Vitez, BiH

Seniori:

1. mjesto: Mihailović Luka-Stk “Banja Luka” Banja Luka, BiH

2. mjesto: Đurđev Žarko-Stk “Galadska” Kikinda, Srbija

3. mjesto: Cvetković Branko-Stk “Galadska” Kikinda

3. mjesto: Zijadić Benjamin-Stk “Aladža” Sarajevo, BiH

Organizaciju najvećeg turnira u stonom tenisu u BiH bilo bi nemoguće organizovati bez naših sponzora:

Joola sportska oprema(www.joola.ba)
Vlada Tuzlanskog kantona(www.vladatk.kim.ba)
Grad Tuzla(grad.tuzla.ba)
ADRIATIC osiguranje d.d.( www.adriatic.ba)
Carlsberg BH d.o.o.( www.carlsbergbosnia.ba)
Bony d.o.o .( www.bonysokovi.ba)
Cestotehnik (cestotehnik.ba)
VIVIA(www.vivia.ba)
Vitalis sokovi(www.vitalissokovi.ba)
Copygraf Studio
Čevabđinica “Sarajka” Korzo
Kojima se ovom prilikom posebno zahvaljujemo.

Tuzlanski.ba možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje