Sloboda i Željezničar večeras na Tušnju odigrali su utakmicu 4. kola WWin lige BiH u kojoj je tim sa Grbavice slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu su obje ekipe imale po jednu sjajnu šansu, ali mreže su mirovale.

Glavni arbitar Antoni Bandić je u prvih 45 minuta igre imao mnogo posla i pokazao je pet žutih kartona.

Željezničar je stigao do vodstva u 62. minuti utakmice. Tim sa Grbavice je dobio korner, nakon kojeg je jedan igrač uspio spustiti loptu u centar kaznenog prostora. Tamo se najbolje snalazi Abdulmalik Al Jaber i pogađa mrežu golmana Trake za vodstvo svog tima.

Vezani članak Trener Željezničara nakon pobjede na Tušnju: "Kada sagledate sve, nula je bila najrealnija"

Do kraja susreta fudbaleri Slobode su vršili pritisak stvarali odlične prilike ali je odlični golman Željezničara Muftić sačuvao svoju mrežu i omogućio Željezničaru da sa Tušnja odnese puni plijen.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda za izabranike Denisa Ćorića, dok su igrači Marka Maksimovića još uvijek bez slasti pobjede i osvojenih bodova.

Željezničar u petom kolu na Grbavici dočekuje Slogu Meridian.

Sloboda će prve bodove u sezoni tražiti u gostima protiv Širokog Brijega.