Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobijedila je Egipat rezultatom 3:1.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci pobjedom startovala nastup na Paraolimpijskim igrama

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobijedila je Egipat sa 3:1 (26:28, 25:19, 25:23, 25:23) u 1. kolu A-grupe paraolimijskog turnira u Parizu.

Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića u 2. kolu u subotu, 31. augusta, sastaju se sa Kazahstanom u 14 sati, dok u posljednjem susretu grupne faze 2. septembra igraju protiv domaćina Francuske.

U prvom setu bilo je 28:26, a do sredine seta naša reprezentacija se dobro držala. Zatim Egipćani prave seriju 4:0, odlaze na 19:16, da bi se naša reprezentacija vratila na 21:21. Poveli su 24:23, ali ipak izgubili.

Drugi set je Egipat vodio 10:3, kasnije i 12:4, te 13:6, ali naši momci dolaze do 13:13 i prave preokret te dolaze do pobjede 25:19.

Treći set je bio također uzbudljiv, Egipat je vodio 21:17, a onda veliki preoket naše reprezentacije i pobjeda 25:23.

Četvrti set je također donio uzbuđenje, Egipat je ponovo bio tvrd orah, ali zlatni momci su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i slavili su 25:23.

U B-grupi igraju branilac naslova Iran, Ukrajina, Brazil i Njemačka. Polufinalni susreti igraju se 5. septembra, dok je finale i meč za bronzanu medalju na programu 6. septembra.