Mađarska i BiH večeras su u Budimpešti odigrali meč drugog kola grupe A3 Lige Nacija. Utakmica je okončana bez golova.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Budimpešti prekinula niz od šest poraza te osvojila vrijedan prvi bod u Ligi nacija.

Mađarska je bolje otvorila susret, imala je posjed lopte, stvarali su prilike ali fantastični Vasilj nije dozvoljavao lopti da završi iza njegovih leđa.

U više navrata Vasilj je uspijevao sačuvati svoj gol, i sigurno je najzaslužniji pojedinac što Mađari nisu osvojili sva tri boda.

Prva i najbolja prilika za Zmajeve dogodila se tek u 66. minuti susreta. Džeko je fantastično šutirao iz okreta, ali Dibusz uspijeva zaustaviti i uhvatiti loptu.

U 71. minuti mnogo sreće za Zmajeve. Szoboszlai je pogodio prečku iz slobodnjaka.

Do kraja je ostalo 0:0, a naredni meč Zmajevi igraju 11. oktobra protiv Njemačke na domaćem terenu.