Torcida utrčala na teren nakon što je Hajduk na Poljudu ispao od Maltežana

Nogometaši Gzira Uniteda priredili su senzaciju pobijedivši na Poljudu pred 18.000 gledalaca Hajduk sa 3-1 i tako nadoknadili poraz 0-2 iz prve utakmice.

Podsjetimo, Hajduk je prošle sedmice u Ta'Qali pobijedio sa 2-0 i činilo se kako će uzvratni susret biti tek formalnost, posebno nakon što je Bassel Jradi doveo domaćine u vodstvo već u sedmoj minuti. Međutim, gosti su u nastavku golovima Jeffersona (57) i Hameda Konea (69, 90+6) stigli do senzacije. Hajduk se tako već nakon prvog ispita oprašta od Evrope.

Nakon što je sudija označio kraj utakmice nekoliko nezadovoljnih vatrenih navijača Hajduka utrčalo je na teren nakon čega su intervenisali redari i policija.

Malteški sastav u idućem kolu očekuje latvijski Ventspils koji je u prvom pretkolu bio bolji od albanske Teute. Latvijci su pred svojim navijačima slavili sa 3-0, a u uzvratu izgubili sa 0-1.