U izuzetno uzbudljivom susretu osmine finala nakon izvođenja jedanaesteraca na ovogodišnjem SP-u prolazak u četvrtfinale i plasman među osam najboljih izborila je reprezentacija Hrvatske.

Japan je poveo preko Maede u 43. minuti susreta, rezultatom 1:0 okončano je prvo poluvrijeme.

Samo deset minuta u nastavku trebalo je viceprvaku svijeta da dođe do izjednačenja u drugom poluvremenu.

Dugo su pleli mrežu oko šesnaesterca Japana. Na kraju lopta dolazi do Dejana Lovrena koji sjajno centrira, a Ivan Perišić još bolje pogađa za 1:1.

Gol možete pogledati OVDJE

Nakon boljeg izvođenja Penala i uz sjajne odbrane Livakovića, Hrvatska je izborila prolazak dalje!

Podsjetimo, u četvrtfinalu će bolji iz ovog meča igrati protiv pobjednika utakmica Brazil - Južna Koreja koja se igra večeras od 20 sati.