Dva gola Ziljkića: Zaslužena pobjeda Tuzla City-a protiv Zvijezde 09

Tuzla City je na stadionu Tušanj u okviru 8. kola BHT premijer lige BiH  ugostila Zvijezdu 09 i savladala ih je rezultatom 3:1.

Tuzla City je dobro otvarila meč. Najprije je Kojić pogodio stativu na otvaranju, a svoj tim u vodstvo u 17. minuti nakon lijepe akcije Efendića dovodi Almedin Ziljkić.

Osam minuta kasnije novi gol u mreži Zvijezde 09. Grešku odbrane gostiju koristi mladi Nukić za sigurnih 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Zvijezda nešto konkretnija. Imali su nekoliko dobrih šuteva ka golu domaćih, ali do gola nisu mogli.

Početkom drugog poluvremena, nakon prodora i šuta Vukmirovića, odbijenu loptu u gol posprema Ziljkić, koji pogađa za 3:0.

Do kraja gosti ipak dolaze do gola, a konačnih 3:1 postavio je Huseinbašić u 85. minuti. (Tuzlanski.ba)