Danas je odigrano pet susreta u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Tuzla City i Čelik remizirali na Tušnju, Radnik sa pet pogodaka ispratio Goražde

Najzanimljivije je bilo na Tušnju gdje su Tuzla City i Čelik remizirali rezultatom 2:2.

Tuzla City je poveo već u drugoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je bivši fudbaler Zeničana, Edin Durmiš.

Samo par minuta kasnije Čelik je stigao do izjednačenja, a strijelac je bio Nenad Rašević i tada je rezultat na Tušnju bio 1:1.

Nije dugo trebalo Tuzla Cityju da dođu do novog pogotka. Igrala se 18. minuta utakmice kada je mrežu Zeničana zatresao Husejinović. Do kraja prvog poluvremena Čelik je uspio doći do izjednačujućeg pogotka. Drugi put mrežu domaćina zatresao je Marin Popović.

U drugoj utakmici Radnik iz Hadžića je na domaćem terenu deklasirao ekipu Goražda sa visokih 5:1.

Bratstvo je savladalo Gradinu rezultatom 4:2, dok je Radnik u Hadžićima sa 5:1 pobijedio Goražde. Tomislav je pobijedio Jedinstvo rezultatom 3:0, dok je jedinu gostujuću pobjedu danas ostvarila gradačačka Zvijezda koja je sa 2:1 slavila u Lukavcu kod Radničkog.