Mostarski Zrinjski se plasirao u play-off Konf. lige nakon što je u dvomeču trećeg pretkola izbacio bugarski Botev.

Zrinjski savladao Botev i izborio plasman u play-off Konferencijske lige

Mostarski Zrinjski se plasirao u play-off Konferencijske lige nakon što je u dvomeču trećeg pretkola izbacio bugarski Botev.

Zrinjski je u prvom susretu u Bugarskoj poražen sa 1:2, ali je večeras pred svojim navijačima slavio sa 2:0 i prošao dalje.

Ekipa Zrinjskog je mogla povesti u 22. minuti, ali golman gostiju je odbranio penal Mlinaru.

Ipak, Zrinjski u 39. minuti stiže do vodstva, a gol je zabio Mulahusejnović.

Dvije minute kasnije Botev je ostao sa igračem manje jer je Conte zaradio direktan crveni karton.

Promjene rezultata nije bilo sve do 83. minute, a onda je Kiš pogodio za 2:0 i odveo Mostarce u play-off.

Botev je u 90. minuti postigao pogodak, ali je sudija nakon konsultacija sa VAR sobom opravdano dosudio ofsajd i poništio gol.

Zrinjski će u play-offu igrati protiv boljeg iz dvoboja Vitoria Guimaraes – Zurich.