Večeras su odigrana dva uzvratna susreta osmine finala Lige prvaka.

Fudbaleri Schalkea u Madridu su savladali aktuelnog prvaka Evrope Real s 4:3, a Porto je na svom terenu deklasirao Basel s 4:0.

Schalke je na ''Santiago Bernabeu'' pobijedio zahvaljujući golovima Christiana Fuchsa (20.), Klaas Jana Huntelaara (40., 85.) i Leroya Sane (57.), a Real su ''u igri'' održali Cristiano Ronaldo (25., 45.) i Karim Benzema (53.).

Real je prošao među osam najboljih timova Evrope zahvaljujući pobjedi iz prvog meča koji je dobio s 2:0.

portoPorto je bez većih problema ostvario plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Do prvog pogotka Portugalci su došli već u 14. minuti susreta, a strijelac je bio Yacine Brahimi. To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu utakmice.

U drugom poluvremenu dominirao je predstavnik Portugala, koji je u svakom segmentu nadigrao goste iz Švicarske. Golove za konačnih 4:0 u drugom poluvremenu postigli su Hector Herrera (47.), Casemiro (56.) i Vincent Aboubakar (76.).