Nogometaši Karlsruhera trenutno igraju 2:2 u utakmici 8. kola 2. Bundeslige protiv Darmstadta.

Pogodak Zmaja: Burnić sjajnim golom doveo Karlsruher u vodstvo protiv Darmstadta

Početak utakmice obilježio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Dženis Burnić koji se našao u startnoj postavi domaćeg tima.

Prvo je već u šestoj minuti dobio žuti karton zbog oštrog starta, a samo pet minuta kasnije doveo je Karlsruher u vodstvo.

Schleusener je sjajno probio po lijevoj strani te je uslijedio centaršut u šesnaesterac gostiju. Burnić je primio loptu, a onda u padu udario loptu i poslao je u nebranjeni dio mreže za veliko slavlje domaćih. Gol pogledajte OVDJE.

Burniću je ovo prvi pogodak u prvenstvu u kojem je upisao i jednu asistenciju. Sigurno je da dobra forma Burnića može radovati i selektora Sergeja Barbareza uoči utakmica BiH u okviru Lige nacija protiv Njemačke i Mađarske.

Samo četiri minute kasnije Lidberg je izjednačio, ali je Jensen golom u 28. minuti vratio Karlsruher u vodstvo. U 54. minuti Klefisch je poravnao 2:2.

Ukoliko Karlsruher zadrži vodstvo ostat će na prvom mjestu 2. Bundeslige ispred Fortune iz Dusserldorfa.