Prvi evropski trofej u historiji: Olympiacos slavio nakon produžetaka i osvojio Konferencijsku ligu

Nogometaši Olympiacosa su u finalu Konferencijske lige pobijedili Fiorentinu rezultatom 1:0 i došli do prvog evropskog trofeja u historiji.

Prvo poluvrijeme obilježilo je nekoliko prilika na obje strane ali je nedostajalo sportske sreće da lopta završi u mreži. Oba golmana su bila na vrhuncu zadatka pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:0.

Najbliži postizanju gola u nastavku je bila Fiorentina u 69. minuti susreta kada je Christian Kouame dobro šutirao, no golman pirejskog sastava je zaustavio njegov udarac da bi Vicente Iborra deset minuta prije kraja šutirao iz slobodnjaka, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja nije bilo pogodaka te se otišlo u produžetke gdje je Olympiacos stigao do vodstva u 116. minuti susreta kada je pogodio Ayoub El Kaabi nakon asistencije Santiaga Hezzea. To je ujedno bio i gol koji je odlučio pobjednika na ovom susretu pa je Olympiacos osvojio prvi evropski trofej u svojoj historiji.