Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je još jedan poraz u okviru kvalifikacija za EURO 2025.

Mlada reprezentacija BiH poražena u Francuskoj

Domaćin Francuska je slavila pobjedu rezultatom 2:0. To je bio šesti poraz BiH u ovim kvalifikacijama, u kojima je do sada naš tim odigrao sedam utakmica.

Imali su trikolori priliku povesti u 34. minuti preko Eketikea u 34. minuti, ali je napadač Francuske bio neprecizan. Ipak, ispravio je to Akliouche i donio prednost svojoj selekciji.

Nakon toga Francuska je propustila još nekoliko prilika, ali je za naš tim prijetio Aleksandar Kahvić. Međutim, nije se zatresla mreža Francuza.

Trikolori su pobjedu potvrdili u 56. minuti, a siguran ovoga puta sa bijele tačke bio je Hugo Ekitike. Penal je napravio Nail Omerović.

Nakon sedam kola Francuzi su drugi na tabeli grupe H sa 13 bodova i tri boda manje u odnosu na Sloveniju, ali i meč manje.