Klaksvik je večeras u Torshavnu u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija za Evropa Ligu savladao banjalučki Borac rezultatom 2:1.

Borac izgubio od šampiona Farskih Ostrva

Šampion Farskih Ostrva je od samom početka krenuo ofanzivno i već u 10. minuti poveo. Borac je poravnao u 31. minuti autogolom Berntssona.

Dvije minute kasnije naš šampion je ostao sa igračem manje. Glavni arbitar je nakon VAR provjere pokazao direktan crveni karton Herreri zbog neopreznog starta.

Domaći su u 36. minuti iskoristili brojčanu prednost i ponovo poveli, a gol je zabio Odemarksbakke.

U nastavku nije bilo promjene rezultata, pa će putnik u narednu fazu biti poznat narednog četvrtka nakon revanša u Banjoj Luci.

Pobjednik ovog dvomeča u play-offu će za protivnika imati poraženog iz dvoboja trećeg pretkola kvalif. za Ligu Šampiona Midtjylland – Ferencvaroš.

Poraženi će u play-offu Konferencijske lige igrati protiv boljeg iz duela HJK Helsinki – Dečić.