Dvadesetosmogodišnja Čehinja u finalu je savladala italijansku teniserku Jasmine Paolini s 2:1 u setovima.

Krejcikova je imala 90 posto ubačenih prvih servisa i svojoj protivnici nije ponudila nijednu break šansu te je nakon 36 minuta osvojila prvi set sa 6:2.

U drugom setu su se uloge u potpunosti promijenile te Paolini odnosi set istim rezultatom kao što je Čehinja to učinila u prvom, 6:2.

U trećem setu i jedna i druga teniserka nisu imale pretjeranih problema na svom servisu. U sedmom gemu, Krejcikova je oduzela servis protivnici i prednost breaka je sačuvala do kraja.

Dvadesetosmogodišnja Čehinja iz Brna je prvi Grand Slam u singlu osvojila 2021. godine kada je u finalu Roland Garrosa savladala Anastasiju Pavljičenkovu. Ovo joj je druga titula na Grand Slam turnirima.