Rukometašice Jedinstva teško do bodova protiv Katarine

U okviru 2. kola Premijer lige za rukometašice, u Tuzli je Jedinstvo pobijedilo ekipu Katarine iz Mostara rezultatom 28:25 (14:10).

Utakmica je bila ispod očekivanja, uz dosta pogrešaka, posebno domaćeg sastava. Veoma su se mučile da bi nadigrale borbene Mostarke, koje su u finišu susreta imale priliku za izjednačenje.

Kod rezultata 23:22 u 54. minuti, golmanica domaćih Ivana Rajković odbranila je „sedmerac“ najboljem strijelcu Katarine, Ani Petrović, a nakon toga gošće su promašile uzastopno dva „zicera“.

U ključnim trenucima odgovornost u domaćem sastavu preuzela je Zorana Miličević koja je postigla četiri od posljednjih pet golova Jedinstva, omogučivši Tuzlankama da u 57. minuti povedu 27:24 i zadrže prednost za pobjedu.

Istakle su se odbranama golmanice, Rajković na golu Jedinstva, i Josipa Šimunović u Katarini, obje sa po 12 odbrana.

Rajković je na kraju proglašena najboljom domaćom igračicom, a Ana Petrović u sastavu gošći.

U ekipi Jedinstva po 7 golova postigle su Admira Zvekić, Matea Šumelj i Zorana Miličević, dok je Jasmina Osmanović postigla tri.

U ekipi Katarine, Ana Petrović postigla je 11, Matea Pandžić 5, a Milada Trobnja 4 gola.

Jedinstvo je poslije dva kola s maksimalnim brojem bodova (6), dok je Katarina bez bodova. (Fena)