Rukometašice Jedinstva prokockale pobjedu protiv Dubice

U utakmici 9. kola prvenstva BiH za rukometašice, u Tuzli je domaće Jedinstvo poraženo u susretu s ekipom Dubice rezultatom 28:30 (17:15).

Osim pred kraj poluvremena, kada su imale tri gola prednosti (17:14), cijela utakmica protekla je u igri gol za gol. U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 28:28, a onda su Tuzlanke prokockale šansu da ostvare vrijednu pobjedu protiv vrlo dobrih Dubičanki.

Tri puta su šutirale s krila, svaki put Teodora Savić, i nijednom nije savladana golmanica gošći Ivana Vujić, koja je utakmicu završila sa 15 odbrana i proglašena je najboljom igračicom Dubice, dok je u Jedinstvu epitet igračice ponijela Zorana Miličević.

Treba reći da domaće igračice nisu iskoristile pet od sedam „sedmeraca“, pa za poraz same snose krivicu.

U ekipi Jedinstva Marijana Trbojević i Zorana Miličević postigle su po osam golova, a Admira Zvekić pet.

U sastavu Dubice, po 11 golova postigle su Jovana Ilić i Dajana Ignjatović, dok se Nađa Arnautović u strijelce upisala četiri puta. (Fena)