Četvrtak, 28. Marta 2024.

Rukometaši Slobode u uzbudljivoj završnici slavili protiv Sloge

U susretu 12. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u maloj dvorani Mejdana Sloboda pobijedila Slogu iz Doboja rezultatom 30:29 (14:14).

Domaći rukometaši vodili su do 55. minute, a onda Dobojlije ostvaruju minimalno vodstvo 26:28. I kada se nervoza uvukla među navijače Slobode jer su tokom sezone u nekoliko navrata znali prokockati sličnu prednost, to se ipak nije desilo.

Izabranici trenera Pere Miloševića zaigrali su znatno bolje, pa serijom 0-3 preokreću na 29:28. Potez odluke je odbrana “sedmerca” Zdravka Čajića u 59. minuti, nakon čega Sloboda postiže pogodak za 30:28, a gosti su samo uspjeli ublažiti poraz.

I ovaj susret je obilježen velikim brojem tehničkih pogrešaka, kojima su “sigurnu” pobjedu doveli u pitanje.

Strijelci za Slobodu: Čičkušić 8, Bečić 6, Buljina i Barjaktarović po 5, Ovčina 3, Suhonjić 2 i Vujović 1 gol.

U ekipi Sloge najefikasniji su bili  Ristić sa 7, Miličević sa 6, te Stojanović sa 5 golova.

Sloboda trenutno ima 13 bodova, dok je Sloga ostala na 11.

U idućem kolu Sloboda gostuje ekipi Maglaja.