Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Rukometaši Slobode u derbi susretu uvjerljivo savladali Leotar

U derbiju 9. kola Premijer lige BiH između Slobode i Leotara iz Trebinja, ubjedljivo su slavili domaći rukometaši, pobijedivši rezultatom 34:28 (17:13).

Nakon važne evropske pobjede protiv turskog Spor Tota u European Cupu – crveno crni su nastavili sa pobjedama.

Izabranici trenera Mirka Mikića ostvarili su šestu utakmicu u nizu bez poraza, odnosno, petu u prvenstvu, a jedino gdje su osvojili bod bio je meč u prošlom kolu u Banjoj Luci protiv Borca (22:22).

Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom od 17:13. U 39. minuti otišli su na +7 (23:16), a u 56. minuti došli su najveće prednosti – 31:22. Trebinjci su uspjeli ublažiti poraz pa je susret okončan rezultatom 34:28.

Nakon ove utakmice Sloboda je bodovni konto povećala na 10 bodova i nalazi se na 6. mjestu, dok je Leotar poziciju više sa 11 bodova. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)