Subota, 27. Aprila 2024.

Rukometaši Slobode poraženi u Mejdanu, Krka zasluženo slavila u prvom susretu

Rukometaši Slobode poraženi su u prvoj utakmici osmine finala EHF Evropskog kupa.

U  Mejdanu je slavila  slovenska Krka rezultatom 19:15 u susretu sa neuobičajeno malim brojem golova.

Oba tima su se mučila u napadu, a posebno Sloboda koja je za 18 minuta igre dala samo dva gola, a rezultat je u tim momentima glasio 6:2 za goste iz Novog Mesta.

Do kraja prvog poluvremena, jake odbrane, u napadu dosta muke za oba tima i Krka je na odmor otišla sa tri gola rpednosti, rezultat je na semaforu bio 9:6 za goste iz Slovenije.

U drugom poluvremenu slična igra na parketu, većinom se igralo gol za gol, Krka je držala tri gola prednosti.

Do kraja utakmica velika borba i dosta grešaka na obje strane, a na kraju su slavili gosti iz Slovenije rezultatom 19:15.

Kod Krke najefikasniji je bio Marko Nikolića sa četiri gola, po tri pogotka postigli su Jernej Avsec, Marko Majstorović i Gašper Horvat.

U timu Slobode Muharem Milkunić je imao sjajnu rolu sa tri pogotka u finišu, dok je Goran Anđelić na golu Slobode skupio deset intervencija, od čega je bio i jedan sedmerac.

Revanš duel se igra za sedam dana u Novom Mestu, a Krka nosi četiri gola prednosti. (Tuzlanski.ba | Foto: Blicko Junior)