Petak, 19. Aprila 2024.

Izviđač je osvajač Kupa BiH za rukometaše, Ljubušaci u finalu savladali Slobodu

Danas su ljubitelji rukometa mogli gledati meč finala Kupa BiH u Ljubuškom, gdje su se u finalu zavšnice Kupa BiH sastali Izviđač CO i Sloboda.

Rukometaši Izviđača u Sportskoj dvorani u Ljubuškom pobijedili  tuzlansku Slobodu rezultatom 32:25 (18:11). Iako su drugo poluvrijeme odigrali u egalu (14:14),  rukometaši Slobode su u drugom dijelu prvog poluvremena odigrali znatno lošije, kada su otišli u minus od 7 golova, što se na kraju pokazalo presudnim.

Vukšić, Kos, Bošković i Pavlović postigli su po šest golova za Izviđač, a Anes Bečić je bio najefikasniji kod Slobode sa osam pogodaka.

Tuzlaci su u polufinalu pobijedili Slogu iz G. Vakufa/Uskoplja rezultatom 32:25, dok je u prvom polufinalu Izviđača CO bio bolji od banjalučkog Borca 34:29.

Podsjećamo, Sloboda je bila osvajač trofeja dva posljednja takmičenja u Kupu BiH. Tuzlaci ukupno imaju četiri trofeja Kupa BiH od 1994. godine (1994., 1996., 2020. i 2021.godine), dok je Izviđač osvojio pokal 2002. godine.