Četvrtak, 2. Maja 2024.

EHF European kup: Rukometaši Slobode u Mejdanu ubjedljivo savladali protivnika s Farskih ostrva

U prvoj utakmici 1. kola EHF European kupa rukometaši Slobode su kao gosti u tuzlanskom Mejdanu savladali Team Klaksvik s Farskih Ostrva rezultatom 30:19 (15:7).

Farani su pristali da budu domaćini u Mejdanu, a uzvratna utakmica igra se u nedjelju u 15.30 sati također u tuzlanskoj dvorani.

Poslije početnog odmjeravanja snaga, izjednačenja na 1:1 i 2:2, tuzlanski rukometaši su u 10. minuti došli do 4:2 golom Gabrierija iz sedmerca. U 15. minuti Mišetić postiže gol za 8:3 i Sloboda, faktički, već tada rješava pitanje pobjednika, jer Farani su kraja prvog dijela nisu uspjeli da se približe Tuzlacima na podnošljiv zaostatak.

Tuzlaci prvi put dvocifrenu prednost imaju u 37. minuti kada Knežević pogađa za 18:8.

Do kraja utakmice Sloboda je održavala dvocifrenu prednost, a prva utakmica 1. kola EHF European kupa okončana je rezultatom 30:19.

• Gabrieri sa 9 i Mišetić sa 5 golova bili su najefikasniji u taboru Slobode, a kod Team Klaksvika Slyne je postigao 6, a Johannsen 4 gola.

Revanš se igra u nedjelju sa početkom 15.30. (FENA | Foto: Blicko Junior)