Vaterpolisti Srbije su treći put zaredom osvojili olimpijsko zlato pobjedom u finalu nad Hrvatskom rezultatom 13:11.

Vaterpolisti Srbije savladali Hrvatsku i treći put zaredom postali olimpijski prvaci

Srbija je tako treći put zaredom osvojila zlato na olimpijadama, što je ranije uspjelo još samo Mađarskoj, i tako postala najuspješnija država iz regiona kada je u pitanju nastup na ovim ljetnim Igrama.

U prve dvije četvrtine Srbi su imali maksimalnog igrača više, te sedam golova iz sedam takvih napada.

Hrvatska je igrala sporo, nesigurno, s puno nervoze i straha, a slična takva igra se nastavila i u trećoj četvrtini.

Srbija je bolje otvorila meč i povela s 5:3 u prvoj četvrtini, a onda je do kraja zadržala tu prednost i meč je završen rezultatom 13:11.

Početkom četvrte četvrtine Hrvatska je smanjila na dva gola zaostatka te imala nekoliko napada za dodatno približavanje, ali ih nije iskoristila.

Jerko Marinić Kragić je s tri gola bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je Miloš Ćuk s tri gola predvodio Srbiju.

Za naše komšije ovo je treće zlato u vaterpolu u njihovoj historiji, što je ranije uspjelo još samo Mađarskoj.