Vaterpolisti Srbije i Hrvatske igrat će u finalu vaterpolo turnira Olimpijskih igara u Parizu.

Vaterpolisti Hrvatske i Srbije borit će se za zlato na Olimpijskim igrama

Vatreni su u drugom polufinalnom meču savladali Mađarsku rezultatom 9:8.

Mađarska je bolje ušla u meč i nakon vodećeg gola Hrvatske, sa tri vezana pogotka stekla dva gola prednosti.

Hrvati su brzo izjednačili i prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom 3:3.

U drugoj četvrtini na scenu je stupio sjajni Loren Fatovič koji je bio najzaslužniji za potpuni preokret i vodstvo Hrvatske na poluvremenu sa 7:5.

U trećoj dionici viđena je izjednačena bitka, Mađarska je uspjevala da smanji prednost Barakuda na gol, ali su Hrvati odmah vraćali i treća četvrtina završena je rezultatom 9:7.

U posljednjoj dionici viđen je samo jedan pogodak, Mađari su smanjili golom Nađija, ali nisu imali snage za izjednačenje i Hrvatska je izborila veliko finale sa Srbijom.

Finalni meč na programu je u nedjelju od 14 časova.

Prethodno će se u meču za bronzu sastati Mađarska i SAD od 10 časova.