Fenomenalni bosanskohercegovački paraplivač Ismail Barlov osvojio je večeras srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Ismail Barlov osvojio srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu

Barlov se takmičio u disciplini 50 metara prsno i u finalnoj utrci zauzeo drugo mjesto! Ostvario je vrijeme od 1:02.74, a ispred njega je završio samo Meksikanac Arnulfo Castorena.

Barlov se jutros u finale ove discipline plasirao tako što je bio treći u kvalifikacijama s vremenom od 1:04.06.

Bosanskohercegovački paraolimpijac je ranije u Parizu nastupio i u disciplini 150 metara mješovito, kada je u kvalifikacijama bio desetoplasirani u konkurenciji 13 plivača što nije bilo dovoljno za plasman u finale.

Vezani članak Bh. plivač Ismail Barlov zauzeo prvo mjesto i plasirao se u finale Paraolimpijskih igara

Otkako su 1960. godine u Rimu održane prve Paraolimpijske igre, do sada je održano 16 ljetnih i 13 zimskih POI.

Paraolimpijske igre u Parizu trajat će do 8. septembra.