Velež u posljednjem kolu deklasirao Sarajevo, hat-trick Zajmovića

Fudbaleri Veleža savladali su u uvodnom susretu posljednjeg 33. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za ovu sezonu ekipu Sarajeva uvjerljivim rezultatom 3:0.

U reprizi finala Kupa Bosne i Hercegovine Velež je na stadionu Rođeni krenuo dosta agresivnije, a do prednosti su stigli u 26. minuti. Mersudin Ahmetović je napravio veliku grešku, to iskoristio Dženan Zajmović i doveo domaćina u prednost.

Napravili su Rođeni još nekoliko izglednih prilika u prvom dijelu, a s druge strane Sarajevo je završilo bez udarca u okvir gola, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću.

Na startu drugog dijela Dupovac je pogodio stativu gola Veleža, a samo par minuta kasnije Zajmović bježi odbrani Sarajeva i udvostručava prednost.

Konačan rezultat postavio je isti igrač u 63. minuti kompletiravši tako hat-trick.

Velež je meč završio i sa igračem manje jer je Dino Hasanović zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Na kraju sezone Sarajevo je završilo kao četvrtoplasirano sa 46 osvojenih bodova, dok je Velež peti sa 42.