Manchester City preuzeo vrh tabele, Džeko strijelac (VIDEO)

Za pogodak našem dijamantu bilo je potrebno svega 7. minuta!

dzekoooo2

U utakmici 21. kola Engleske Premier Lige između Newcastle Uniteda i Manchester Cityja bh. reprezentativac Edin Džeko doveo je "Građane" u vodstvo sjajnim pogotkom na asistenciju Kolarova već u 7. minuti susreta.

Džeko je zbog povrede morao napustiti teren u 52. minuti u susreta. Do isteka regularnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao. U sudijskoj nadoknadi vremena tačnije u 95 minuti sve dileme oko pobjednika u ovom susretu otklonio je sjajni Negredo koji postavio konačan rezultat susreta 0:2.

Zahvaljujući ovoj pobjedi i osvajanju nova tri boda, City je preuzeo lidersku poziciju u Engleskoj Premier Ligi sa 47 osvojenih bodova nakon 21 odigranog kola. Bod manje (46) ima drugoplasirani Chelsea koji je jučer u gostima slavio kod ekipe Hull-a rezultatom 2:0. Arsenal se nalazi na trećem mjestu sa 45 bodova ali i utakmicom manje. (Tuzlanski.ba)