FK Sarajevo i FK Borac odigrali su revanš susreta u evropskim takmičenjima. Nažalost oba tima zabilježila su poraze.

Sarajevo teško poraženo u Slovačkoj, Borac se nije obrukao protiv PAOK-a

Fudbaleri Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u treće pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Sarajevo je u prvom meču odigralo 0:0 na svom terenu protiv Spartak Trnave, a slovački tim je večeras u revanšu pobijedio sa 3:0.

Ekipa Sarajeva je večeras imala veliku podršku od preko 600 svojih navijača.

Momčad Spartaka je povela u 15. minuti golom Duriša. Sarajevo je u 34. minuti spasila stativa nakon šuta Azanga, a u 42. minuti Duriš postiže novi pogodak za slovački tim.

Konačnih 3:0 postavlja Karhan u 94. minuti.

Borac je večeras u revanš susretu drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka izgubio od grčkog PAOK-a sa 0:1 te ispao iz ovog takmičenja.

PAOK je u prvom duelu slavio sa 3:2 i ukupnim rezultatom 4:2 ide dalje.

Pobjedonosni gol za PAOK u večerašnjem meču zabio je Murg u 25. minuti utakmice.

Ekipa Borca će u trećem pretkolu kvalif. za Europa Ligu za protivnika imati Klaksvik sa Farskih Ostrva.