Sarajevo i Sloboda na Koševu odigrali su meč prvog kola Premijer lige BiH, domaći tim zabilježio je pobjedu rezultatom 3:1.

Sarajevo nakon preokreta na Koševu savladalo Slobodu

Utakmicu je nešto bolje otvorila ekipa Sarajeva ali je Sloboda prva stigla do vodstva.

Glavni arbitar Antoni Bandić je nakon VAR provjere u 21. minuti dosudio penal za Slobodu, Said Husejinović je sa bijele tačke bio precizan za vodstvo crveno-crnih.

Prethodno je Jović u kaznenom prostoru oborio Osmankovića i zaradio žuti karton.

Sarajevo je poravnalo u devetoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu preko Guliashivllija, ponovo je gol postignut iz penala.

Penal je dosuđen jer je jedan igrač Slobode igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Bandić je pokazao na najstrožiju kaznu.

U 58. minuti Sarajevo vodi, Đorđević je šutirao, lopta od bloka do Bubanje koji je nenamjerno vraća a na nju ponovo natrčava Đorđević i pogađa za 2:1.

U 69. minuti treći penal na susretu, ovaj put siguran sa bijele tačke za Sarajevo bio je Hamza Čataković.

Konačan rezultat susreta 3:1 za ekipu Sarajeva.

U drugom kolu Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Posušja, dok će Sarajevo gostovati dobojskoj Slogi.