Utakmicom između Nizozemske i Turske okončani su četvrtfinalni susreti Evropskog prvenstva.

Turska je povela u 35. minuti susreta. Guler je ubacio, a Akaydin pogađa glavom. Bila je to duga akcija Turske, a onda sjajan centaršut mladog Gulera za gol defanzivca turske selekcije.

Turci su na kraju prvog poluvremena imali rezultat koji bi im omogućio ispisivanje historije. Ipak, Nizozemci su se u nastavku potrudili da tako ne bude.

U 71. minuti Nizozemska izjednačava rezultat. De Vrij pogađa glavom za 1:1. Defanzivac Nizozemske je pogodio glavom nakon uigrane akcija iz kornera, a odlično mu je centrirao Depay.

Vezani članak Recep Tayyip Erdogan sa suprugom Eminom iz svečane lože prati utakmicu Nizozemske i Turske

Pet minuta kasnije, Nizozemska je povela. U 76. minuti Dumfries je asistirao s desne strane, a Gakpo uz dosta sreće postiže gol za potpuni preokret Nizozemaca.

Turci su do kraja susreta imali nekoliko sjajnih prilika, napadali su svim silama ali Nizozemci su teškom mukom uspjeli sačuvati svoj gol i osigurati polufinale protiv Engleske.