Fudbaleri Tuzla Cityja su u 21. kolu m:tel Premijer lieg Bosne i Hercegovine pobijedili Željezničar rezultatom 2:0.

Eldar Šehić je u 9 minuti oborio Edina Rustemovića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Petar Mišić koji je tako doveo domaće u vodstvo. Plavi su nakon toga preuzeli inicijativu, pa smo zabilježili udarce Juričića i Čelikovića, no promjene rezultata. Do kraja prvog poluvremena na Tušnju zabilježili smo udarac glavom Veselinovića koji nije ugrozio Muminovića da bi potom dvije veoma dobre prilike imao Vojo Ubiparip. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 1:0.

U nastavku smo vidjeli znatno slabiju fudbalsku predstavu u kojoj je domaći sastav bez većih problema sačuvao stečenu prednost iz prvog dijela i stigao do nove pobjede. Zabilježili smo dobre pokušaje Barišića, Ubiparipa i Crnkića koji nisu ugrozili Fejzića dok Plavi nisu ozbiljnije zaprijetili, ali zato jeste Maksimović u trećoj minuti sudijske nadoknade čime je potvrdio pobjedu svoje ekipe.