Edin Džeko ponovo je spasio Roberta Mancinija i Manchester City koji je slavio na gostovanju kod West Bromwicha sa 2:1.

dzeko-city2

Milner je u 23. minuti isključen kod Građana, ali WBA nije bio ništa bolji od Cityja ni sa igračem više. Gosti su imali nešto više od igre, ali golova nije bilo nakon prvih 45 minuta.

U nastavku nekoliko dobrih prilika za izabranike Roberta Mancinija, no Foster je fantastično branio u ovom susretu. U 67. minuti WBA je došao do vodstva. Odemwinge je šutirao, a Shane Long je skrenuo loptu iza leđa Harta za vodstvo od 1:0.

Edin Džeko je u igru ušao u 78. minuti, a samo dvije minute kasnije nebeskim skokom poravnava razultat na 1:1. U 93. minuti sjajan kontranapad Cityja. Aguero je uposlio Džeku koji majstorski pogađa za pobjedu Cityja.

statistika-city

U ostalim susretima Liverpool je na Anfieldu golom Sterlinga iz 29. minute savladao Reading, dok je West Ham na Upton Parku savladao Southampton sa 4:1. Domaću pobjedu je upisao i Swansea 2:1 nad Wiganom, Fulham savladao Aston Villu sa 1:0.

szólj hozzá: West Bromwich vs Manchester City 1:2 Dzeko