Ibrahimović - Ronaldo 2:3, Portugal u Brazilu (VIDEO)

Reprezentacija Portugala pobjedila Švedsku i u revanš susretu baraža

ronaldo-cccc

Nakon što su plasman u Brazil izborile Grčka i Hrvatska pridružio im se i Portugal. Predvođeni zvijezdom Real Madrida i jednim od najboljih fudbalera današnjice Cristianom Ronaldom Portugal je savladao Švedsku u Göteborgu rezultatom 3:2.

Prvih 45 minuta igre proteklo je bez golova dok je drugo poluvrijeme obilježilo čak pet pogodaka. Portugal je preko Ronalda došao do prednosti od 1:0 u 50 minuti. Švedska je do izjednačenja došla u 68 minuti kada je mrežu gola Portugala pogodio Zlatan Ibrahimović. Popularni Ibra se nakon toga razigrao i trebalo mu je svega pet minuta da svoju ekipu dovede do prednosti od 2:1.

Šveđanima je bio potreban još jedan gol kako bi osigurali plasman na SP u Brazilu. Međutim s takvim ishodom nije se slagao Cristiano Ronaldo koji stupa na scenu i golovima u 77 odnosno u 79 minuti otklanja sve dileme oko toga koja od ove dvije reprezentacije putuje u Brazil. (Tuzlanski.ba)