Englezi pobjedom od 6:2 na sjajan način počeli Mundijal

Reprezentacije Engleske je u prvom kolu grupe B Svjetskog prvenstva savladala Iran sa visokih 6:2.

Englezi su poveli u 35. minuti pogotkom Jude Bellinghama. Na 2:0 povisio je Saka u 42. minuti, a konačan rezultat prvog dijela postavio je Sterling u 45. minuti. Vrijedi dodati da je prvo poluvrijeme produženo 14 minuta zbog povrede golmana Irana.

Engleska je nastavila i u drugom dijelu napadati. U 61. minuti Saka je postigao svoj drugi, a četvrti gol za svoju reprezentaciju. Iran je počasni gol postigao u 65. minuti, a strijelac je bio Taremi.

Gordi Albion do petog gola dolazi u 71. minuti, a u listu strijelaca se upisao Rashford. Na 6:1 povisio je Grealish u prvoj minuti sudijske nadoknade, a konačnih 6:2 u 112. minuti postavlja Taremi sa bijele tačke.

I drugo poluvrijeme je imalo veliku nadoknadu, čak 10 minuta, tako da je susret Engleske i Irana trajao malo duže od 115 minuta.

U drugom kolu Engleska u petak igra protiv SAD-a, dok isti dan Iran igra sa Velsom.

U današnjem programu još nas očekuju susreti Senegala i Nizozemske (17:00 sati) i Velsa i SAD-a (20:00 sati). (Foto: FIFA)