Crnogorski Mornar je napravio historijski rezultat i eliminisao je Radnički 1923 u drugom pretkolu Konferencijske Lige.

Dudić sa Radničkim nakon drame i penala ispao iz Konferencijske Lige

U prvom meču Radnički je slavio sa 1:0 i očekivalo se da će izboriti plasman dalje. Ipak, Mornar je sinoć pokazao više i otišao u treće pretkolo.

Mornar je poveo u 45. minuti golom Ondong-Mba, a isti igrač postigao je gol za 2:0 u 83. minuti.

Radnički je produžetke izborio u osmoj minuti sudijske nadoknade kada je Aleksić pogodio za 2:1.

U produžecima nije bilo pogodaka, a potom je uslijedilo izvođenje penala. Mornar je pogodio četiri od pet, dok je Radnički promašio dva od pet.

Radnički je sa klupe predvodio Feđa Dudić, a od prve minute su igrali Mehmed Ćosić, Besim Šerbečić i Samir Zeljković.

U dresu Mornara igrali su Siniša Stevanović i Milan Vušurović, nekadašnji igrači iz PL BiH.