Drogbi bilo potrebno samo 5 minuta da postigne prvijenac za Galatu (VIDEO)

Debi iz snova imao je reprezentativac Obale Slonovače Didier Drogba u dresu Galatasarayja.

drogba-stigao-u-istnabulGalatasaray, lider na tabeli, gostovao je posljednjeplasiranom Akhisaru. Iako je ubjedljivo na dnu, Akhisar je do ulaska Drogbe u teren bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik.

Iskusni grčki napadač Theofanis Gekas imao je stopostotnu priliku negdje oko 55 minute, izašao je sam pred Fernanda Musleru, ali pogodio stativu.

Drogba je u igru ušao u 63. minuti, a pet minuta kasnije postigao lijep pogodak glavom. Burak Yilmaz je ubacio sa desne strane, bivši napadač Chelseaja iz teške pozicije glavom pucao, a lopta završila u mreži domaćih.

Samo tri minute kasnije, iznenada se Drogba našao u prilici, ali je na kraju loptu proturio do Yilmaza, koji je bio siguran i povisio na 0:2. Inače, Wesley Sneijder je imao nekoliko zaista prekrasnih pokušaja, ali nije uspio zatresti mrežu protivnika. Vardar je domaćinu donio tračak nade u 86. minuti, no to je bilo sve.