Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u kvalifikacijama za EURO 2021 selekciju Izraela, rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Bh. nogometašice zaprijetile su u 15. minuti nakon kornera kada je Melisa Hasanbegović pokušala glavom, no bezuspješno. Deset minuta kasnije, reprezentativke Izraela imale su priliku nakon slobodnog udarca, no lopta odlazi iznad prečke. Do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko prilika na obje strane, ali na odmor se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu nakon prilika na obje strane, Milena Nikolić zaobišla je golmanicu Izraela Amit Cohen i postigla gol za selekciju Bosne i Hercegovine u 64. minutu. Do kraja susreta nogometašice Izraela su imale nekoliko prilika, nisu uspjele doći do izjednačujućeg pogotka.

Ženska A selekcija BiH u kvalifikacijama za EURO 2021 narednu utakmicu odigrat će 10. marta kada će biti gost Malte. (Tuzlanski.ba)