Capital One Cup: Visoka pobjeda Manchester Cityja, Džeko postigao dva gola (VIDEO)

Fudbaleri Manchester Cityja porazili nemoćni West Ham s visokih 6:0

dzeko-slavlje

City je na Etihadu ugostio West Ham u prvom duelu polufinala engleskog Capital One Cupa.

Građani su došli u vodstvo već u 12. minuti. Yaya Toure je majstorski poslao dugu loptu za Alvara Negreda, koji postiže lijep pogodak za 1:0. Inače, s Negredom u napadu susret je počeo i naš reprezentativac Edin Džeko.

Upravo Džeko je u 26. minuti sjajno asistirao Negredu, koji je postigao svoj drugi gol, da bi nakon soloakcije Yaya Toure u 41. pogodio za 3:0. U 49. minuti Negredo postiže i treći gol. Džeko se upisao u strijelce u 61 minuti kada je iskoristio sjajno ubacivanje Clichya i sa svega nekoliko metara u padu savladao nemoćnog Adriana.

Pred sami kraj utakmice Džeko je postigao drugi pogodak na ovom susretu, čime je postavio i konačan rezultat utakmice 6:0. Kod drugog gola našem dijamantu je asistirao Kolarov. (Tuzlanski.ba)