Fudbaleri Borca večeras gostuju ekipi Egnatije u albanskom gradu Elbasaniju, u revanš susretu prvog pretkola Lige prvaka.

Borac večeras protiv Egnatije, Sarajevo i Velež uzvratne duele igraju sutra

Aktuelni prvak BiH u tom meču će braniti prednost iz prvog meča u kojem je na svom stadionu slavio rezultatom 1:0.

Gol za pobjedu Borca u šestom minutu sudačke nadoknade drugog poluvremena postigao je Damir Hrelja.

UEFA je zabranila dolazak gostujućih navijača jer je meč procijenjen visokorizičnim.

U slučaju prolaska u vanredno kolo Borac bi igrao protiv grčkog PAOK-a. U slučaju ispadanja, prvak BiH će evropska takmičenja nastaviti u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Susret Egnatija – Borac će biti odigran s početkom u 21 sat.

Revanš susrete prvog pretkola Konferencijske lige sutra će igrati ekipe Sarajeva i Veleža.

Sarajevo će braniti gostujuću pobjedu od 1:0 protiv kazahstanskog Aktobea. Pobjedu „bordo“ timu u tom meču u posljednjim minutama sutera donio je Kyeremeh pogotkom sa oko 20 metara.

Ukoliko Sarajevo eliminiše kazahstanskog predstavnika, u drugom pretkolu Konferencijske lige će igrati protiv slovačkog Spartaka iz Trnave.

Susret Sarajevo - Aktobe igra se u četvrtak na stadionu "Asim Ferhatović Hase" s početkom u 21 sat.

U prvom meču prvog pretkola UEFA Evropa Konferencijske lige FK Velež je prošle sedmice na Grbavici odigrao neriješeno 1:1 protiv Inter Club d’Escaldesa sa Andore.

Velež, koji je u sezonu krenuo u dosta izmijenjenom sastavu i sa novim trenerom Damirom Čanadijem, u prvom susretu imao dosta problema na terenu, što je gostujući tim znao iskoristit za povoljan rezultat pred revanš na domaćem terenu.

Andorci su u tom meču poveli u 34. minuti kada je Joanet Lopez Elo postigao pogodak, a Velež dolazi do poravnanja u 64. minuti pogotkom Brazilca Elzia Lohana.

U slučaju plasmana u narednu rundu takmičenja Velež bi igrao protiv grčkog AEK-a.

Susret Inter Club d’Escaldes - Velež će biti odigran sutra u 18 sati.