Bivši prvak Njemačke ispao iz Bundeslige golom u 94. minuti

Bochum je golom u četvrtom minutu nadoknade osvojio bod protiv Herthe, na taj način Berlinci su ostali bez teoretskih šansi za opstanak u Bundesligi.

U Berlinu su tugovali navijači Herthe. U derbiju začelja domaćin je osvojio samo bod u duelu sa Bochumom – 1:1, u duelu koji je za njih imao epitet “biti ili ne biti“. Na taj način Berlinci su ostali i bez teoretskih šansi u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Mučila se Hertha sve do 64. minuta, kad je Richter sjajno centrirao iz kornera, a glavom je u protivničku mrežu sproveo Tousart. Samo tri minuta kasnije bivši igrač Partizana Takuma Asano sjajno je šutirao glavom, ali je golman domaćih Kristensen još bolje intervenisao.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade šok za više od 70.000 navijača na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Schlotterbeck je donio veliki bod Bochumu, a u Cvajtu je poslao Herthu.

Bochum je sada prvi iznad crte, sa bodom više od Schalkea. Bochum će u posljednjem kolu ugostiti ekipu Leverkusena. (N1)