Subota, 27. Aprila 2024.

Uspješno otvaranje kvalifikacija za Olimpijadu: Košarkaši BiH savladali Portugal

Utakmica 1. kola pretkvalifikacija za Olimpijske igre između Bosne i Hercegovine i Portugala završena je pobjedom Zmajeva.

Konačan rezultat susreta glasio je 75:84.

Zmajevi su na poluvrijeme otišli s tri koša razlike koja su trebali sustići. U trećoj četvrtini uspjeli su preokrenuti rezultat na 54:58 u svoju korist.

U zadnjoj četvrtini Zmajevi su kontrolisali igru i uspjeli ostvariti pobjedu. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Džanan Musa sa 21 ubačenim poenom.

Podsjećamo, ukoliko naš tim zauzme jedno od prva dva mjesta, plasirat će se u polufinale gdje će ući i dvije najbolje ekipe iz grupe A u kojoj su Češka, Izrael, Estonija i Sjeverna Makedonija.

U kvalifikacije za Olimpijske igre ide pobjednik turnira.