Četvrtak, 2. Maja 2024.

U derbiju Lige 6 košarkaši Slobode u Mejdanu savladali Široki Brijeg

Nakon završenog regularnog dijela sezone Prvenstva Bosne i Hercegovine, počela je druga faza ligaškog takmičenja, odnosno liga za prvaka i liga za opstanak.

Košarkaši Slobode u prvom kolu Lige šest u Mejdanu su u derbi susretu snage odmjerili sa ekipom Širokog Brijega te slavili pobjedu rezutatom 66:59.

Košarkaši Slobode bolje su otvorili susret te prvu četvrtinu okončali sa vodstvom 17:11. Gosti u drugom periodu igraju znatno bolje pa uspijevaju anulirati zaostatak te na poluvrijeme otići sa neriješenim rezultatom 32:32.

Širokobriježani bolje otvaraju drugo poluvrijeme pa treću četvrtinu uspijevaju riješiti u svoju korist (12:18) te sa vodstvom uću u posljednju dionicu.

U posljednjoj četvrtini gosti su održavali vodstvo sve do dvije minute pred kraj susreta kada domaći košarkaši izjednačavaju rezultat 59:59 a zatim poenima Brewtona dolaze najprije do vodstva 61:59, a zatim isti igrač sa dva slobodna bacanja povećava na 63:59, dok “trojkom” sjajni Jakupović otklanja pitanje pobjednika za konačnih 66:59.

U sastavu Slobode Bojić je postigao 14 poena, Brewton je postigao 12 poena, Jakupović i Lelić  po 11 poena. U redovima Širkog Tomazić je postigao 14 poena, Junaković 13 poena, Pepin 11. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)