Subota, 27. Aprila 2024.

Selekcija Portugala bolja od Zmajeva u prvom poluvremenu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odlazi na odmor sa tri koša razlike koja treba sustići.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u poljskim Gliwicama igra utakmicu 1. kola pretkvalifikacija za Olimpijske igre.

U prvoj četvrtini Portugal je bio bolji uz rezultat 24:17. Zmajevi su uspjeli smanjiti razliku u drugoj četvrtini kada je BiH dobrom odbranom uhvatila priključak u finišu poluvremena.

Druga četvrtina završena je rezultatom 37:40 u korist ekipe Portugala.

Musa je postigao osam, Garza sedam, a Nurkić šest poena. Na drugoj strani Travante Williams je ubacio 15 poena.

Ukoliko naš tim zauzme jedno od prva dva mjesta, plasirat će se u polufinale gdje će ući i dvije najbolje ekipe iz grupe A u kojoj su Češka, Izrael, Estonija i Sjeverna Makedonija.

U kvalifikacije za Olimpijske igre ide pobjednik turnira.