Subota, 4. Maja 2024.

Real uspješan na startu play-offa Eurolige: Musa najefikasniji, proglašen igračem utakmice!

Košarkaši Real Madrida savladali su na svom parketu ekipu Baskonije rezultatom 90:74 u prvom meču četvrtfinalne serije Eurolige, a najefikasniji pojedinac bio je naš Džanan Musa sa 16 poena.

Musa je parketu proveo 17 minuta, ali i to mu je bilo dovoljno za sjajan učinak i titulu “Man of the match”. Postigao je 16 poena, tri skoka i tri asistencije.

Aktuelni prvak Evrope je stekao prednost od 14 poena već u prvoj četvrtini, a do kraja susreta su bez ikakvih problema ubjedljivo vodstvo i zadržali.

U redovima Reala istakli su se još i Campazzo i Poirier sa 10 peona, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Howard sa 15 , te Rogavopoulos, Miller-McIntyre i Costello sa po 14 ubačaja.