Ponedjeljak, 17. Juna 2024.

Panathinaikos srušio Real i osvojio titulu prvaka Evrope!

U Berlinu se odigrala finalna utakmica final-foura koja je odredila novog prvaka Evrope u košarci, a to je grčki Panathinaikos!

Prva četvrtina je završena vodstvom Reala a Musa bio je najefikasniji pojedinac prvog perioda s 10 poena.

U nastavku susreta izuzetno dinamična i efikasna utakmica, košarkaši Reala su pokazali dominaciju u napadačkom nadigravanju pa su sve do pred kraj drugog period pogađali mrežicu grkčkog tima koji je pred kraj prvog poluvremena smanjio prednost. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 54:49.

• U drugom poluvremenu Grci su zaigrali dosta bolje. Predvođeni Sloukasom i Nunnom najprije su anulirali prednost a zatim i sjajnom odbranom limitirali Real na 23 poena u drugom poluvremenu.

Na kraju Panathinaikos je slavio pobjedu rezultatom 95:80 i nakon 13 godina ponovo su osvojili Euroligu, sedmi put u historiji ovog takmičenja!

U redovima Panathinaikosa efikasniji od ostalih bili su sjajni Sloukas sa 22, Nunn 21 i Lessort sa 15 poena.

Sjajni Džanan Musa postigao je 15 poena uz 5 skokova i 4 zabilježene asistencije, pratili su ga Facundo Campazzo sa 12, Hezonja i Eli John Ndiaye sa 8.