OKK Sloboda se plasirala u finale košarkaške A1 lige BiH

U veoma teškoj utakmici u KSC "Ilidža", pobjedom nad Play Off-om rezultatom 60-62 (24-17, 17-18, 5-8, 14-19), Sloboda se je plasirala u finale košarkaške A1 lige Bosne i Hercegovine.

okk play offEkipa Play Off-a je prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 24-17, a na poluvrijeme se je otišlo sa rezultatom 41-35. Treća četvrtina u kojoj je Play Offpostigao samo pet poena je bila jako loša za obje ekipe ali je na kraju četvrtine ekipa sa Ilidže imala prednost 46-43.

U samom finišu utamice Play Off je imao prednost 60-59 kada je Josip Glavinić pogodio za tri poena i postavio konačan rezultat 60-62.

Najviše poena za Slobodu je postigao Josip Glavinić (19) kojem je ovo bila premijerna utakmica u dresu Slobode dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine Armin Avdibegović postigao 9 poena.

Sloboda će u finalu, koje se igra na tri pobjede, igrati sa pobjednikom dvoboja OKK "Spars" Sarajevo - KK "Brčko Distrikt" Brčko. Odigravanje prve utakmice finala je planirano za 13.04.2013. godine.