Srijeda, 1. Maja 2024.

Košarkaši Slobode u Mejdanu zabilježili važnu pobjedu protiv Mladosti

Košarkaši Slobode dočekali su Mladost iz Mrkonjić Grada u okviru 17. kola prvenstva Bosne i Hercegovine islavili važnu pobjedu rezutatom 103:88.

Gosti iz Mrkonjić Grada bolje su otvaraju utakmicu i poveli 7:2 ipak domaći košarkaši zaigrali su znatno bolje i prvu četvrtinu okončali vodstvom 25:20.

U nastavku susreta obje ekipe su bile šuterski raspoložene, pa su u više navrata bili efikasni u šutevima za tri poena, na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 45:49  za Mladost.

U trćem periodu malo bolaj igra Slobode doboljna da se u posljednji period uđe sa minimalnim vodstvom (70:66).

Košarkaši Slobode u posljednjem periodu uzimaju stvari u svoje ruke i čvrstom igrom u odbrani osujetili su napade gostiju. Do kraja susreta prednost raste i u konačnici zabilježena je važnja pobjeda za ulazak u Ligu 6.

U redovima Slobode bolji od ostalih bili su Eke 25, Sejfić 21 (11 skokova), Lelić 20, Peltijer 17, Jakupović 14 poena, kod Mladosti istakli su se Popović 16, Špago 15, Aleksić 11, Milovanović i Đurović po 14 poena. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)