Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode u Mejdanu savladali Promo i zadržali lidersku poziciju

Košarkaši Slobode večeras su u Mejdanu rezultatom 90:70 savladali ekipu Proma iz Donjeg Vakufa u 19. kolu bh. prvenstva.

Domaći tim je odlično otvorio susret sa 13:0, od čega je 10 poena postigao je Delalić koji je večeras u Mejdanu imao svoju noć, te kao najefikasniji predvodio svoj tim do pobjede.

Gosti iz Donjeg Vakufa su nakon lošeg početka, pronađli svoju igru pa u u 14 minuti dolaze na -3 zaostatka a već u 18. minuti igre dolaze na 31:32, a zatim i u vodstvo 33:32. Sloboda ipak odlazi na poluvrijeme  sa košem prednosti 35:33.

Početkom treće četvrtine gosti su držali priključak ali Sloboda igra znantno bolje te povećava prednost na 60:44 u 28.minuti utakmice.

Sloboda u posljenjem periodu održava stečenu prednost i na kraju sa 20 poena razlike (90:70) bilježi  14 pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji kod doaćih bili su Delalić sa 27 poena, novajlija Šalić 20 i Durmo 17 poena uz 10 skokova i Lelić 13 poena. Kod Proma su se istakli Gatling 18, Mulaomerović 15 i A. Ilić 12 poena. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)