Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode poraženi u Banjaluci, Borac upisao prvu pobjedu u Ligi 6

U Banja Luci je odigrana posljednja utakmica 4. kola Lige 6. Košarkaši Borca su upisali prvu pobjedu, savladali su Slobodu rezultatom 71:60.

Košarkaši Slobode su odlično otvorili utakmicu serijom 11:0. Domaći ipak uspijevaju u nastavku poentirati nekoliko vezanih napada pa je prva četvrtina okončana rezultatom 16:24.

Kod vodstva 23:32 za Slobodu dešava se neobjašnjiv pad.Borac je napravio seriju 24:0 i na poluvrijeme otišao sa rezultatom 47:32.

Početkom drugog poluvremena serija Borca je prekinuta, ali su domaći uspijevali održavati dvocifrenu prednost. U posljednji period igre se ušlo kod rezultata 58:44.

Dvocifrenu razliku domaći su održavali do kraja što je bilo dovoljno za prvu pobjedu u Ligi 6 koju su slavili rezultatom 71:60.

Kod domaćih Kenić i Baldwin su ubacili po 15 poena, Šešlija 11 i Ponjavić 10. Kod Slobode Lelić i Delalić su postigli po 13, a Albijanić 11 poena.